השכרת הליקופטר יכולה להיות פתרון מושלם להרבה מצבי מצוקה של לוחות זמנים. למשל, ניתן לטוס מתל אביב לירושלים בפחות משעה ללא כל צורך להתחשב בפקקים. כמו כן ניתן לדלג בשעתיים מהמרכז לצפון ולאחר מכן לים המלח לפינק במתחמי הספא של המלונות. הליקופטרים בכלל מהווים גורם שובר שוויון בתחום של אטרקציות עבור חתונות, בר מצווה ושאר שמחות ומועדים לשמחה. כל אירוע שבו יש כניסה של מסוק זה אירוע שכל האורחים זוכרים ומדברים עליו למשך ימים ולעיתים גם שנים. בדרך כלל המסוק זה רק חלק ממכלול שלם של אלמנטים שביחד מרכיבים אירועים מושקעים במיוחד.

על ציר הזמן העלות של השכרת הליקופטר לאירועים הולכת ויורדת. הסיבות לכך זה התגברות התחרות בין הספקים וכן השיפור בטכנולוגיות של מנועי המסוקים. מסוקים בעלי מנועים חדישים יותר צורכים דלק בצורה יעילה יותר וכך העלות פר שעת טיסה שלהם נמוכה יותר. במהלך השנים האחרונות הגיעו לארץ מספר מסוקים שמיועדים במיוחד להובלת עובדים אל ומאסדות הגז שלחופי המדינה. במקרים מסוימים, במידה ויש תקציב, ניתן לשכור את שירותיהם על מנת להטיס נוסעים “רגילים” בין אם לאירועים מיוחדים ובין אם למטרות של דילוגים.

נישה נוספת שבה יש שימוש בהשכרה של הליקופטרים זה למטרות צילום. כיום כבר כמעט בכל סרט פרסומת שמצטלם בארץ וכולל צילומי חוץ נהוג להשכיר מסוק למטרת צילום ממעוף הציפור. כמו כן יש לא מעט ארגונים ששוכרים מסוקים לצורך תיעוד של קרקעות ובניה לא חוקית. הכוונה זה לתיעוד בניה בלתי חוקית ביהודה ושומרון למשל או בשטחי מועצות מקומיות שבהן יש מי שמנסה באמצעות חומות להסתיר חריגות בנייה שונות. ההליקופטר זה כלי רב תכליתי שבמובנים רבים הרבה יותר יעיל מאחיו החורג, המטוס.